Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ
linia

RODO - Polityka prywatności

Pestka Meble

Pasja tworzenia Mebli

„Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia”
Albert Einstein

Od ponad 20 lat tworzy nietuzinkowe, eleganckie, artystyczne meble drewniane na wymiar. W każdym dziele zawiera swoją pasję tworzenia i artyzm. I choć rozpoczynał od niewielkiego warsztatu stolarskiego, dzisiaj dysponuje okazałą halą, współpracuje z najlepszymi dostawcami akcesoriów meblowych z Polski i Europy . Posiada w swoim portfolio najpiękniejsze i najbardziej imponujące realizacje.


Leszek Pestka, właściciel firmy Pestka Meble, swoje niezwykłe zamiłowanie do sztuki, szacunek do materiałów, z których tworzy oraz niezwykłe dążenie do zdobywania wiedzy ujawniał już w dzieciństwie. Wychowywał się w domu otoczonym pięknym lasem mieszanym. Wówczas zrodziła się pasja Leszka Pestki do tworzenia w drewnie. Specjalizuje się w dębie, jesionie i orzechu ,nie boi się też wyzwań w postaci drewna egzotycznego takiego jak : bambus cedr ,meranti ,merbau, sapeli…. Tworzy najpiękniejsze realizacje dla najbardziej wymagających klientów. 

 

 

Tradycyjne metody tworzenia mebli Leszek Pestka poznał już jako młody chłopiec — każdą wolną chwilę spędzał w okolicznych zakładach stolarskich podpatrując mistrzów przy pracy. Następnie zaczął praktyczną i teoretyczną naukę zawodu w zakładzie rękodzieła artystycznego. Tam zgłębił tajniki produkcji mebli gdańskich. Doskonalił również umiejętność renowacji mebli i wykonywania replik. Po ukończeniu nauki zawodu zdobył tytuł czeladnika w zawodzie stolarz. Dalsza kariera zawodowa zaowocowała zdobyciem kolejnych doświadczeń w tworzeniu nietuzinkowych mebli i zdobyciem tytułu mistrza sztuki stolarskiej.


Będąc już właścicielem zakładu stolarskiego, rozwinął swój talent i rozpoczął produkcję mebli prowansalskich, angielskich, wiktoriańskich i retro. Zdecydował się wystawić swoje dzieła na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Spotkał się tam z ogromnym uznaniem. Wiele osób odwiedzających targi okazało zdziwienie na widok tak mistrzowsko i kunsztownie wykonanych mebli. Nie spodziewali się, że w Polsce są jeszcze tacy mistrzowie ! Zdobył wówczas prestiżową nagrodę Acanthus Aureus.


Dzisiaj Leszek Pestka przekazuje swoją wiedzę i umiejętności współpracownikom, kształci uczniów oraz osobiście nadzoruje jakość i artystyczną wizję wytwarzanych: ekskluzywnych kuchni, drzwi rzeźbionych, schodów oraz stylowych mebli. Do produkcji mebli zatrudnia najlepszych fachowców i artystów rzeźbiarzy. Dzięki temu mają Państwo pewność, że zamówione meble będą łączyły w sobie funkcjonalność, piękno oraz najwyższą jakość wykonania.