Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ
linia

RODO - Polityka prywatności

Pestka Meble

Schody mogą być stylowym dodatkiem do wnętrza. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze!

1sp4b

Choć niezbędne w każdym piętrowym domu, schody są nie tylko obszarem użytkowym. Mogą stać się również elegancką wizytówką Twojego wnętrza – wystarczy jedynie odpowiednio je dobrać. Ich szlachetny wygląd kryje się przede wszystkim w materiale, z jakiego są wykonane. Nieprzemijającą popularnością cieszą się tutaj różne rodzaje drewna, które z powodzeniem da się dopasować do charakteru i kolorystyki całego domu, zarówno utrzymanego w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Oprócz barwy trzeba jednak wybrać też typ drewna; i tutaj zaczynają się schody. Jaki jego rodzaj okaże się najlepszy dla Ciebie? Podpowiadamy!

Drewno niejedną ma cenę. Które schody będą najkorzystniejsze dla Twojego portfela?

W Pestka Meble wiemy, że rzeźbione schody drewniane muszą odznaczać się trwałością, pozwalającą na wiele lat bezpiecznego użytkowania. Dlatego podczas ich tworzenia sięgamy jedynie po twarde gatunki drewna, jak lity dąb, jesion czy egzotyczny mahoń. Miękki materiał, do których zaliczamy przykładowo buk lub sosnę, mógłby ulegać odkształceniom albo zniszczeniom, a w przypadku schodów lepiej tego unikać. Dobrej jakości surowiec jest gwarancją zarówno ich pięknego wyglądu, jak i wytrzymałości. Aby dodatkowo zabezpieczyć ekskluzywne schody drewniane przed wilgocią lub ścieraniem, wykonuje się ich lakierowanie. Co zatem wpływa na koszt konstrukcji? Głównie przestrzeń, jaką ma ona zająć, a także metoda budowy schodów. Warto pamiętać, że solidnie wykonane schody na zamówienie to inwestycja na długie lata, która szybko się zwróci.

Wejdź na wyższy poziom: wybierz doskonałej jakości drewno na Twoje schody!

Pozostaje najważniejsza kwestia: który rodzaj drewna będzie idealny? Każdy z nich ma swoje zalety. Dąb jest najcięższy i najbardziej twardy, a także wykazuje się dużą odpornością na kurczenie, lecz trudno się go obrabia. To, co odbiorcy uważają za zaletę, czyli mała ścieralność i trwałość materiałów, nie jest zachęcające dla producentów schodów. Za to w Pestka Meble nie boimy się wyzwań – u nas możesz kupić także schody klasyczne drewniane wykonane z dębu! Stosujemy również jesion, z uwagi na właściwości zbliżone do poprzednio opisywanego drewna. Nasi Klienci uwielbiają go ze względu na szeroką gamę odcieni. W zależności od tego, z jakiej części drzewa pochodzi materiał na schody, mogą one być jasnobrązowe, ciemnobrązowe, a nawet z domieszką żółcienia. Ostatnim z najczęściej używanych gatunków drewna jest mahoń. Ciemny, egzotyczny kolor idealnie wpasowuje się w każde wnętrze, a gotowe schody wewnętrzne drewniane są niezwykle solidne i twarde. Dzięki temu wykazują się niewrażliwością na nacisk i ścieranie, mogą być więc używane przez wiele lat, nie tracąc nic ze swojej urody.