Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo
AKCEPTUJĘ
linia

RODO - Polityka prywatności

Pestka Meble

Jak powinna wyglądać kuchnia w stylu angielskim? Zobacz porady i inspiracje!

1pk1a

Wielu z nas skrycie marzy o tym, by mieć w domu sielską kuchnię, która będzie przypominać beztroskie dzieciństwo, a jednocześnie stanie się elegancką wizytówką domu. Jak połączyć te dwie na pozór skrajne cechy? Odpowiedź: urządzić kuchnię w stylu angielskim. Jeżeli więc znudziły Ci się sterylne, białe pomieszczania, wyglądające jak laboratoria, albo wszechobecna skandynawska biel i szarość, ten artykuł jest dla Ciebie. Sprawdź, jak możesz przenieść do swojego wnętrza nieco angielskiej wytworności!

Trochę historii, czyli kiedy właściwie styl angielski wkroczył na salony

Gdy spoglądasz na mieszkanie urządzone „po angielsku”, trudno oprzeć się wrażeniu, że patrzysz na pałacowe komnaty. W tym skojarzeniu nie ma nic dziwnego – estetykę tę zapoczątkowała słynąca z wytwornej elegancji epoka wiktoriańska. Wtedy właśnie do dekoracji wnętrz zaczęto używać ozdobnych boazerii, szerokich listew przypodłogowych i masywnych, ale gustownych mebli. Zwykle na taki wystrój wnętrz decydowali się bogacze, gdyż do wyeksponowania urody stylu angielskiego potrzebne były duże przestrzenie dworów i pałaców. Dziś meble do salonu czy kuchnie angielskie na wymiar są szeroko dostępne i może je mieć każdy. Odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów sprawia, że wkomponują się one nawet w niewielki metraż, a ich uniwersalność pozwala na dołączenie nowoczesnych sprzętów. Oczywiście meble kuchenne w stylu angielskim najlepiej wyglądają z piecem wzorowanym na używane wówczas „angielki”, czyli kuchnie węglowe, ale współczesne AGD również doskonale się tu nadaje.

Czy kuchnia angielska musi być biała? Niekoniecznie – przekonaj się!

Wiele projektantów twierdzi, że opisywane pomieszczenie powinno być utrzymane w bieli i jej odcieniach, niezależnie od stylu. W Pestka Meble udowadniamy jednak, że równie dobrze wyglądają kuchnie w kolorze ciemnego drewna. Wystarczy dodać do niej jasne ściany i podłogę, a uzyskasz szykowny efekt rodem z pałacowych wnętrz. Taka kuchnia staje się ponadczasowa, gdyż z powodzeniem da się ją wpasować w dzisiejszy dom, jak i w stuletnią zamkową komnatę. Wystarczy postawić na subtelne zdobienia ręcznie rzeźbionych mebli, by uzyskać uniwersalny efekt, który przetrwa próbę czasu.

Sekret angielskiej kuchni tkwi w ozdobnych meblach i dodatkach

Kuchnia w stylu angielskim cieszy oczy wykwintną, niewymuszoną galanterią. Na ten rezultat składają się przede wszystkim ornamenty i tłoczenia frontów szafek, szuflad czy okapów, do których w Pestka Meble przykładamy dużą wagę. Dopracowane w każdym milimetrze ozdoby same w sobie wywierają zapierające dech w piersiach wrażenie, dlatego dodatki powinny być stonowane i klasyczne. Dobrze sprawdzą się proste lampy wiszące, finezyjne naczynia czy zioła w doniczkach. Postaraj się nie przytłoczyć kuchni angielskiej zbyt wielka liczbą dekoracji, a odwdzięczy Ci się pięknym, wytwornym wyglądem.